صفحه خانگی » کلاس های آمادگی آزمون ‌PTE‌ و IELTS

کلاس های آمادگی آزمون ‌PTE‌ و IELTS

همه چیز در مورد آزمون PTE و مقایسه آن با آزمون های IELTS و TOEFL

آزمون PTE یکی از آزمون های زبان در دنیا می باشد که مثل IELTS و TOEFL دارای اعتبار جهانی بوده و در اکثر کشورها برای ادامه تحصیل و مهاجرت قابل قبول می باشد. این آزمون را سازمان PEARSON که ناشر انتشارات Longman می باشد برگذار کرده و علاقه مندانی که به دنبال تحصیل در کشور های مختلف و یا مهاجرت به کشور استرالیا می باشند می توانند از این آزمون استفاده کنند.

آین آزمون همانند تافل با استفاده از کامپیوتر و اینترنت انجام می شود و چهار مهارت اصلی زبان از جمله Listening ,Writing ,Reading و Speaking ارزیابی و نمره آن از ۹۰ محاسبه می شود.

در این آزمون علاوه بر چهار مهارت اصلی به مهارت های دیگر نیز نمره داده می شود كه در جدول زير آنها را ملاحظه مينماييد:‌

grammar گرامر
oral fluency مهارت شفاهی
pronunciation تلفظ
spelling املا
vocabulary واژگان
written discourse نوشتاری

البته باید بدانید که برای ادامه تحصیل تمامی دانشگاه های دنیا این مدرک را مثل تافل و آیلتس قبول ندارند و حتی بعضی از دانشگاه ها در دنیا ممکن است برای بعضی از رشته ها و یا مقاطع تحصیلی خاص این مدرک را قبول کنند. بنابراین برای اینکه مطمئن شوید که آیا دانشگاه مورد نظرتان این مدرک را قبول می کند یا خیر می توانید از لینک زیر استفاده کنید:

یکی از دلایل محبوبیت این آزمون در بین زبان آموزان این است که از دو سال قبل اداره مهاجرت استرالیا این آزمون را برای مهاجرت به جای آیلتس هم قبول می کند و علت اینکه چرا افراد زیادی تمایل به شرکت در این آزمون را دارند این است که این آزمون ساده تر از آزمون آیلتس و تافل می باشد. ولی این نکته شایان ذکر است که کشور کانادا این آزمون را برای مهاجرت قبول نمی کند و برای این کشور فقط همچنان آیلتس مورد قبول می باشد.

چنانچه شما تمایل دارید که به استرالیا مهاجرت کنید و نیازمند کسب نمره ۷ در هر چهار مهارت می باشید می توانید به جای آیلتس در آزمون PTE شرکت کنید. معادل نمره ۷ در چهار مهارت آیلتس نمره ۶۵ در آزمون PTE می باشد که بنابر گفته خیلی از افرادی که در این آزمون شرکت کرده اند کسب نمره ۶۵ در این آزمون راحت تر از کسب نمره ۷ در آیلتس می باشد. اهمیت این قضیه بیشتر در مهارت Writing میاشد چون با توجه به داوطلبان زیادی که در آزمون آیلتس شرکت کرده اند کسب نمره ۷ در مهارت Writing آیلتس به شدت سخت بوده و معمولا افراد مجبور به شرکت در آزمون آیلتس به دفعات می باشند. ولی کسب نمره ۶۵ در آزمون PTE به مراتب ساده تر از ۷ در آیلتس می باشد. در نمودار زير، نمرات سه آزمون IELTS ، PTE و TOEFL اينترنتي نسبت به هم معادل سازي گرديده كه ميتوانيد متناسب با نمره مورد نظر خود آنرا تعيين نماييد:

این آزمون در هر هفته برگزار می شود ولی در کشور ما هیچ مرکزی این آزمون را برگزار نکرده و شما برای شرکت در این آزمون می بایست به کشورهای همسایه از جمله ترکیه ٬ دبی سفر کرده و در آزمون شرکت نمایید. از لحاظ هزینه ای ثبت نام آزمون در کشور ترکیه ارزان تر از دبی می باشد.

فرمت کلی آزمون PTE به شکل زیر است:

بخش اول⇐ Speaking & Writing

 ۷۷ تا ۹۳ دقیقه زمان برای این قسمت لازم ميباشد و شامل موارد زیر است:

معرفي شخصي (Introduction)
خواندن بلند (Read aloud)
تکرار جمله
توصیف تصویر
تكرار يك Lecture
جواب به سوالات کوتاه
خلاصه کردن متن (یک جمله)
خلاصه کردن متن (یک پاراگراف)
مقاله (۲۰ دقیقه)

بخش دوم⇐ Reading

 ۳۱ تا ۴۰ دقیقه زمان برای موارد زير:

سوالات چند گزینه ای
چیدن پاراگراف ها
پر کردن جاهای خالی
(۱۰ دقیقه برای استراحت به صورت اختیاری)

بخش سوم⇐ Listening

 ۴۵ تا ۵۷ دقیقه برای موارد زير:

خلاصه كردن يك بخش Speaking
سوالات چند گزینه ای
پر کردن جای خالی
مشخص کردن (highlighting) خلاصه درست
مشخص کردن کلمات ناردست

یکی دیگر از ویژگی های این آزمون این است که نمره شما ۵ روز بعد از انجام آزمون در وبسایت pearson قابل مشاهده است و شما می توانید بعد از آن بلافاصله در صورت نیاز مجددا ثبت نام نموده و در آزمون شرکت کنید.

در زیر یک نمونه از کارنامه PTE برای شما قرار داده شده است:

دوره هاي تضميني آمادگي آزمون PTE

با شركت در دوره های آمادگی آزمون PTE به صورت خصوصي و يا گروهي زير نظر مجرب ترين اساتيد كه خود اين دوره ها را گذرانده و چندين سال مشغول تدريس آزمون هاي بين المللي از جمله PTE و IELTS هستند، مي توانيد با خيالي آسوده و با اطمينان كامل براي مقاصد گوناگون از جمله ادامه تحصيل و يا مهاجرت به كشورهاي ديگر اقدام نماييد. جهت كسب اطلاعات بيشتر در خصوص نحوه برگزاري كلاس هاي آماده سازی آزمون PTE‌ مي توانيد از طريق شماره موبايل و آي دي تلگرام كه در پايين قرار داده شده اقدام بفرماييد:

دوره های حضوری PTE

این دوره ها بصورت نیمه گروهی در محل

موسسه برگزار میگردد

09126953990 ⇒شماره تماس آقاي مرادي

Ieltsii@ ⇒آي دي تلگرام آقاي مرادي

 

دوره های خصوصی PTE

این دوره ها بصورت حضوری یا آنلاین

برگزار می گردد

09124019700 ⇒شماره تماس خانم مقيمي

samfam62@ ⇒آي دي تلگرام خانم مقيمي

كانال تلگرام آمادگي در آزمون IELTS

در كنار برگزاري كلاس هاي حضوري آمادگي در آزمون PTE كانال آموزش تكنيك هاي آزمون آيلتس كه عمدتا پيرامون دو مهارت Reading و Writing مي باشد نيز توسط همين اساتيد راه اندازي گرديده كه ميتوانيد در صورت تمايل از طريق لينك زير، به آن بپيونديد: